Připravte se na podzim. Dámské a dětské holínky Nakupujte hned

Blog

K podzimu patří holínky!

K podzimu patří holínky!

Léto je za námi a začal školní rok. Ten začíná v mnoha zemích a je to dáno pádnými důvody z historie, kdy děti běžně pomáhaly na statcích při sklizni, a teprve až bylo vše pod střechou, mohly začít chodit do školy. S podzimním časem přišlo chladno, déšť i bláto a nastal čas obout holínky.

První podzimní den, tedy podzimní rovnodennost, kdy podzim začíná, připadla letos na 22. září 2016 v 16:20 hod. Ten den astronomické léto skončilo. Rovnodennost je okamžik, kdy slunce přechází přes rovník a den je stejně dlouhý jako noc. Rovnodennost nastává dvakrát v roce a to na jaře a na podzim.

Oslavy vděčnosti za úrodu

Takzvané Oslavy vděčnosti za úrodu mají svou bohatou tradici téměř ve všech zemích a kulturách. Na poslední den žní se nechávalo na poli obilí na jednu fůru. Vůz se pak krásně vyzdobil, chasa z obilí uvila věnec s kyticí a za bujarého veselí se vracela do stavení. Předáním věnce dala najevo hospodáři a hospodyni, že všichni usilovně pracovali ze všech sil a obilí je pod střechou. Tím byla zajištěna hlavní část potravy. Nastalo právo na krátký odpočinek po namáhavé práci. Správný hospodář se nesměl nechat zahanbit a připravil pití a koláče pro všechny, kteří se podíleli na žních. Hrálo se a tancovalo až do svítání.

S příchodem podzimu také patřily slavnosti vína zvané Vinobraní. Ty byly v minulosti především výsadou zámožnějších lidí, kteří si mohli víno dovolit. Oslavy vína předcházely dnešnímu Vinobraní, které se začalo objevovat až po válce. Do tohoto období patří i burčák, alkoholický nápoj získávaný částečným zkvašením bílých hroznů. Vzniká jako meziprodukt při výrobě vína a bývá k dispozici jen pár dnů po začátku kvašení.

Podzim s holínkami od Coqui

holínky coqui

 

Podzimní plískanice se vám snaží zpříjemnit i Coqui, proto jsme pro vás připravili slevu na všechny holínky Coqui, které si můžete zakoupit prostřednictvím eshopu na www.coqui.cz. Abychom vám byli blíž, najdete nás také na našem Facebooku. Najdete tam naše novinky, probíhající akce i soutěže. Pokud jste to ještě nestihli, staňte se naším fanouškem a přidejte sek nám, ať vám nic neunikne!

 

holínky coqui

holínky coqui

Přidáno před 741 dny|06.10.2016|Autor: Coqui

Všechny články

Sledujte nás