Připravte se na podzim. Dámské a dětské holínky Nakupujte hned

Blog

Pojeďte s Coqui na Mácháč

Pojeďte s Coqui na Mácháč

Máchovo jezero je jedno z nejkrásnějších míst na koupání v České republice. Okolí Máchova jezera je krásné a je zde velké množství akčního vyžití i typů na výlety v okolí. Pokud holdujete adrenalinovým sportům, bude se vám rozhodně líbit Jungle Creek, kde si můžete vyzkoušet svou obratnost při lezení v korunách stromů. Lanová centra jsou zde celkem 3 a to před hlavní pláží v Doksech, ve Starých Splavech a v Campu Borný. 

Pro milovníky koní je zde možnost jezdectví u Restaurace Nad jezerem v obci Vrchoviny. Je vzdálená asi 6 km od Doks, směrem na Dubou, přímo pod zříceninou hradu Starý Berštejn, který si můžete cestou v této krásné přírodě prohlédnout. Turistická jízdárna nabízí projížďky na koních a ponících. K dispozici je i jízdárna Zakšín, ležící přímo v krásné krajině CHKO Kokořínsko.

Pro příznivce golfu je zde k dispozici Golf Club Doksy, jehož areál se hodí především pro trénink krátké hry. Golf Club leží u areálu sportoviště Termit. A pokud by vám nepřálo počasí, jděte se vykoupat do Městských lázní ve Mšeně.

Malý návštěvníci, se mohou vydat na výlet vláčkem u Máchova jezera přímo do oblíbeného turistického střediska Doksy a Staré Splavy. Vláček má trasu po krásné krajině kolem všech turistických resortů, jede přímo na hlavní pláže v Doksech a Starých Splavech a zastavuje i u atrakcí poutí a motokár, minigolfu či u turistických cílů jako je Máchovo muzeum a zámek Doksy.

Na turistický výlet můžete vyrazit po trase Naučné stezky SWAMP pojmenované podle Národní přírodní památky, ležící na březích Máchova jezera. Seznámíte se s chráněnými a kriticky ohroženými živočichy a rostlinami. Je doplněna i soutěží pro předškoláky a školáky. Vydat se můžete i cestou Tajuplnými roklemi do Vrchovan, Chlumu, přes Starý Berštejn až do Dubé. Můžete si zvolit 3 trasy kolem kopců Šedina, Maršovická hora a Holý vrch. Pro milovníky cyklistiky je zde z mnohých tras třeba Máchova naučná stezka pro pěší a cyklisty.

Festival Mácháč

Ve dnech 19. – 20. 8. 2016 se zde koná Festival Mácháč, což je největší domácí beach open air festival. K tradičnímu zakončení taneční sezony patří již 14 let. Na pláži Klůček u Máchova jezera ve městě Doksy se vystřídalo mnoho hvězd jako Tiësto, Dimitri Vegas & Like Mike, Dada Life, Carl Cox, Paul van Dyk a mnoho dalších. Zaměření festivalu je v duchu elektronické taneční hudby. V areálu je kromě hlavní stage i několik vedlejší scén. Podívejte se, jak jsme si Mácháč užili minulý rok.

Už nyní můžete nakoupit na eshopu originální a stylové doplňky Finlandia Mácháč a přímo na akci bude k dispozici aktuální kolekce. Najdete zde vybavení vhodné na léto, pro kluky i  holky. Jsou zde trika, klíčenky, batůžky, brýle, klobouky, pláštěnky a další věci, se kterými se můžete stylově vyladit na tuto příležitost.

Soutěžte s námi

Máme pro vás také soutěž. Jeďte s Coqui na Mácháč, již nyní rozdáváme lístky! Právě teď můžete soutěžit o vstupenky na našem Facebooku. Zapojte se také a hrajte s námi. Stačí okomentovat příspěvek a zařadit se tak do slosování o volné vstupenky. Od roku 2011 byl pro velký úspěch zaveden Festival Mácháč jako dvoudenní. Kapacita festivalu je až 10.000 návštěvníků, takže nemusíte mít obavu, že se sem nevejdete. Prostředí Máchova kraje je naprosto unikátní a nádherné a atmosféra festivalu je každým rokem úžasná.

Přidáno před 804 dny|03.08.2016|Autor: Coqui

Všechny články

Sledujte nás