Připravte se na podzim. Dámské a dětské holínky Nakupujte hned

Blog

Žabákova Mikulášská nadílka

Žabákova Mikulášská nadílka

Putování sv. Mikuláše, anděla a čerta, návštěvy dětí a mikulášskou nadílku známe snad úplně všichni. Ne každý však ví, že Svatý Mikuláš byl reálná historická postava. Narodil se někdy kolem roku 250 na území dnešního Turecka a stal se biskupem. Byl velmi štědrý a rád lidem pomáhal. Legenda vypráví o třech dcerách chudého muže, které aby si vydělaly na věno, byly nuceny k prostituci. Mikuláš je ale zachránil tím, že jim tajně vhodil do pokoje valouny zlata, jimiž jejich otec nejen splatil dluhy, ale ještě zbylo na věno.

V době, kdy biskup Mikuláš žil, ale docházelo k velkému pronásledování křesťanů, kteří byli zavíráni do žalářů. Tomuto osudu se nevyhnul ani Mikuláš a 6. prosince byl umučen k smrti. Právě na toto datum proto připadá jeho svátek. Později byl biskup Mikuláš za své dobré skutky prohlášen za svatého.

Ve stejný den chodí převlečení Mikuláši po celém světě. Liší se nejen jmény, ale i vzhledem a oblečením. Vždy je ale návštěva Mikuláše spojená s rozdáváním dárků.

České děti navštěvuje Mikuláš 5. prosince večer už od 13. století a naděluje jim ovoce, ořechy, bonbóny, čokoládu a jiné dobroty. Zlobivé děti dostávají od čerta uhlí nebo brambory. Pro malé dítě je příchod Mikuláše, čerta a anděla přímo zázrak. Pro dospělé má Coqui také nadílku - tentokrát dopravu zdarma a to celý mikulášský víkend až  do pondělí 7.12.2015 do 9 hodin.

Jděte svému Mikuláši naproti a objednejte si třeba zimní boty, sněhule nebo pantofle pod stromeček právě o mikulášském víkendu!

Přidáno před 1047 dny|05.12.2015|Autor: Coqui

Všechny články

Sledujte nás